Miękkie granulaty techniczne | Ergis.eu

Tworzywa sztuczne otaczają nas dziś w zasadzie wszędzie. Ciężko jest znaleźć produkty codziennego użytku, które nie zawierają w sobie ani trochę tworzyw sztucznych. Mają one wiele zalet, dzięki którym są tak powszechnie wykorzystywane. Na rynku występuje mnóstwo różnych odmian tworzyw sztucznych oraz półproduktów, z których się je wytwarza. Mowa tutaj oczywiście o plastyfikatach takich jak miękkie granulaty techniczne, z których następnie wykonywane są rozmaite produkty. Firma Ergis to jeden z wiodących na rynku producentów miękkich granulatów technicznych. Warto zapoznać się z ich propozycjami.

Miękkie granulaty techniczne
obrazek prezentujacy

Miękkie granulaty techniczne - co je cechuje?

Granulaty techniczne charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością i plastycznością - pozwala to wykorzystać je bez większych kłopotów w rozmaitych procesach produkcyjnych. Do tego występują dziesiątki odmian granulatów o różnych właściwościach, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości ich wykorzystania. Ich obróbka przy użyciu odpowiedniego sprzętu również nie należy do trudnych. Co więcej - poszczególne miękkie granulaty mogą mieć cechy dodatkowe, takie jak np. odporność na mróz i wysokie temperatury czy działanie promieni ultrafioletowych, co oznacza, że wykonane z nich produkty będą jeszcze bardziej trwałe.

Miękki polichlorek winylu - zastosowania

Miękkie granulaty techniczne wykorzystuje się obecnie w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Powszechnie stosuje się ten materiał do produkcji zewnętrznych i wewnętrznych warstw węży ogrodowych, a także do wytwarzania przewodów o małych średnicach. Do tego dochodzi jeszcze tworzenie profili przegubowych listew twardych, profili do burt łodzi czy uszczelek statycznych. Widać więc wyraźnie, że polichlorek winylu ma bardzo dużo różnego rodzaju zastosowań, więc jego powszechność w wielu branżach nie jest żadnym zaskoczeniem.

Plastyfikaty techniczne miękkie - rodzaje

Granulat miękki techniczny występuje w wielu formach i kolorach. Zasadniczą różnicą między poszczególnymi odmianami i wariantami jest oczywiście ich gęstość oraz twardość. Ponadto obowiązuje również podział na granulaty niewypełnione i wypełnione. Wyróżniamy także podział ze względu na kolor - w sprzedaży zazwyczaj dostępne są kolory naturalny, biały i czarny. Nie oznacza to jednak, że nie można otrzymać granulatu w innym kolorze, wręcz przeciwnie - zgłaszając się do ERGIS odpowiednio wcześnie, mogą oni zamówić sobie konkretny kolor.